Kompakt Beton Santrali Nedir?

Kompakt beton santrali, konteyner vasıtasıyla kolayca taşınabilen, sahada az yer kaplayan, önceden monte edilmiş ve döşenmiş olan kablo yapısı sayesinde kısa bir zamanda kurulabilen santrallerdir. Bu modüler tasarım, aynı zamanda mobil beton santrali tesislerine ait avantajları ve sabit beton santrali tesislerinin performansını birleştirmektedir. Son yıllarda en çok talep toplayan ürünler arasına giren kompakt beton santrali; taşıma kolaylığı, kolay kurulum ve düşük maliyetlerle ön plana çıkmaktadır. Diğer türlere göre küçük bir yapıda olmasına rağmen güç ve verimlilikten yana kayıp yaşatmaması en çok tercih edilme sebepleri arasındadır. Bu durum, kompakt beton santralini diğer beton santralleri arasında vazgeçilmez yapmaya yetmektedir.

Kompakt Beton Santrali Kurulumu

İstenilen her yere hatta deniz aşırı ülkelere bile kurulabilen kompakt beton santrali, tüm bu özellikleriyle firmalar açısından oldukça cazip ve maliyet açısından da ekonomik bir kullanım sunmaktadır. Bu nedenle, herhangi bir inşaat işi alan firma; üzerinde çok da fazla düşünmeden tercihini kompakt beton santralinden yana kullanmaktadır. Ülkemizde pek çok firma tarafından çok kısa bir süre içerisinde uygun maliyetlere kompakt beton santrali kurulumu gerçekleştirilmektedir. Bu tür firmalardan hizmet alınarak sorunsuz bir şekilde kompakt beton santrali kurulumu gerçekleştirilebilir ve kurulum süreci sorunsuz bir şekilde atlatılabilir. Söz konusu firmalar kompakt beton santrali kurma işlerini çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmekte; bu süreç takribi 1 veya 2 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

kompakt-beton-santrali-nedir

Kompakt Beton Santrali Avantajı

Kompakt beton santrali avantajı çok fazla olan bir beton santrali türüdür. Bu yüzden her firma tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yüksek kapasiteli beton gereksinimi olan ancak bunun yanında alan açısından sıkıntı yaşanan projeler için özel olarak tasarlanmaktadır. Kompakt beton santrali avantajlarını maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yüksek yer tasarrufu
  • Modüler yapısı ve ön montajlı şekilde sevk edilme imkanı
  • Hızlı ve kolay kurulum (1-2 gün)
  • Ekonomik deniz yolu ve kara yolu nakliyesi
  • Kısıtlı alana kurulum olanağı
  • Kolay yer değiştirme imkanı
  • Konfigürasyon aşamasında esneklik
  • Kolay ve minimum temel maliyetidir.

kompakt Beton Santralleri Modellerimiz için Tıklayın

Makalemizi Paylaşabilirsin:
Facebook
Twitter
LinkedIn