1341. Cad (Eski 35. Cad) No: 71 İvedik Organize Sanayi / ANKARA

Beton Santrali Nedir? | Tipleri Ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Beton Santrali, çakıl, kum, su ve çimento gibi maddelerin,istenilen oranda karıştırılarak hızlı bir şekilde hazır beton imalatının gerçekleştirildiği tesislerin genel adıdır.
Beton Santrallerinde çimento silosu, beton mikseri, mikser besleme bandı, agrega bunkeri gibi donanımlar yer almaktadır.

Umman Beton Santralleri olarak 4 çeşit beton santrali imalatı yapabilmekteyiz.

Sabit Beton Santralleri ;Uzun süreli projelerinizde kullanılmak üzere tasarlanan sabit beton santralleri, hazır beton sektöründe ve müteahhitlik hizmetlerinde kullanılmak üzere, ihtiyacınızı tam olarak karşılamak üzere ve işin niteliğine göre projelendirilerek işin devamında hiçbir sorun yaşamayacağınız şekilde devreye alınır.

Mobil Beton Santralleri; Sabit beton santrallerine nazaran daha kısa ve hızlı çözüm isteyen müşterilerimizin tercih ettiği mobil beton santralleri, kolay taşınabilmesi, hızlı montaj – demontaj ve düşük işletim maliyetleriyle piyasada adından sıkça söz ettirmektedir.

Kompakt Beton Santralleri;kovalı beton santrali olarak ta ifade edilebileceği gibi beton santrallerinin sahada fazla yer işgal etmemesi nakliyesinin çok kısa sürede ve ucuz olması için dizayn edilmiştir. Bu tip beton santralleri konteyner şeklinde yada konteyner ile sevk edilecek şekilde üretilir. Yapısı itibari ile temel ve yükleme rampasına ihtiyaç duymaz.

Çekilir Tip Beton Santrali;UMMAN AR-GE ekibinin son ürünü UMPB-30 Şantiye Tipi Beton Santrali beton ihtiyacının nispeten düşük olduğu küçük projelerde de ekonomik ve uluslararası standartlarda beton üretimini mümkün kılmaktadır.

Ek bilgi olarak beton mikserinin seçimi, betonun kullanılacağı projeye göre farklılık gösterir. Beton santrallerinin en önemli ekipmanlarından biri olan mikserler ise; Tek Milli, Çift Milli, Pan ve Planet olarak 4 çeşit üretilebilmektedir.

Detaylı bilgi ve Destek için Hemen Bize Ulaşabilirsiniz: iletişim

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: