1341. Cad (Eski 35. Cad) No: 71 İvedik Organize Sanayi / ANKARA
trenfrru

Geri Dönüşüm Ünitesi

Günümüzde çevre sorumluluğunun önemi artmaya devam etmektedir. Gelecek nesillerin daha temiz bir dünyaya sahip olmaları için beton üretiminde özel kural ve standartlar getirilmektedir. Bunun yanında geri dönüşüm tesisine sahip işletmeler kalan atık betondan gelen agrega ve suyun tamamını tekrar üretimde kullanmaktadır. Bu miktar araç başına ne kadar düşük gibi görünse de tasarruf, uzun vadede yüksek rakamlara ulaşmaktadır.
Çevreye yüksek düzeyde önem veren UMMAN Beton Santralleri , beton santrallerinin yanında geri dönüşüm çözümleri de üretmektedir.

UMMAN  Beton Geri Dönüşüm Sistemleri (Tesisleri), genelde transmikserlerde kalan, hatalı reçete veya üretimden dolayı atılacak olan betonu agrega boyutuna ve atık suya ayırarak tekrar kullanılması için geri kazanan sistemlerdir.

UMMAN  Beton Geri Dönüşüm Sistemleri (Tesisleri), fark olarak  transmikserlerde kalan, betonun agrega ve su olarak ayırmanın yanı sıra sitemi bir elek sisteminden de geçerirerek kullanılan agregaları tekrar beton da kullanılmak üzere de tane boyutuna göre ayırmaktadır. buda yaklaşık olarak yılda %7 agrega kazancı sağlamaktadır.
Transmikserlerde kalan betonun , geri kazanım ünitesinden geçirilerek dinlenme havuzunda biriken suyun tekrar betonda kullanılması ile de daha yüksek mukavemetli beton elde edilmesinin yanı sıra doğaya ve ekonomiye ayrı bir katkı sağlanmış olmaktadır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: