Mobil Yıkama Ünitesi; bir kırma eleme tesisinde taşı, toprak, kil ve diğer istenmeyen malzemelerden arıtmak için kullanılır.
Standart helezon yıkayıcılar maksimum 0-7 mm malzeme yıkar iken PALETLİ YIKAYICILAR maksimum 0-70 mm malzeme yıkama kapasitesine sahiptir.
Değiştirilebilir astarlar mevcuttur.Ayrıca malzeme iletim hızının kol ve helezonlar ile ayarlanabilmesi ile yüksek verim sağlar.

Mobil Kırıcı Ünitesi;Kırıcı gövdesi iki parçadan oluşmakta ve hidrolik sistemle açılabilmektedir. Bu sayede,aşınan parçalara çok daha rahat ulaşılabilmekte, aşınan parçaların değişimi ve makinenin bakımları kolaylıkla yapılabilmektedir.

Geniş besleme oluğundan kırıcıya beslenen malzeme rotor paletleri tarafından kırma plakalarına çarptırılarak iki aşamada kırılır. Malzeme birinci kırma plakasında kırılarak ayarlanan ölçüye küçülmedikçe ikinci kırma plakasına geçmez, ikinci kırma plakasında kırılarak ayarlanan ölçüye gelmedikçe de boşaltma oluğuna geçmez. Bu ayarlanabilir kırma plakaları sayesinde makinadan çıkabilecek en büyük ürün ölçüsü belirlenebilir.

Mobil Kırma Eleme ünitesi
     UMMAN BETON olarak tekerlekli yarı mobil ve paletli mobil grup seçenekleri ile müşterilerimizin çeşitli ihtiyaçlarına cevap verebiliyoruz. İmalatını yaptığımız kırıcı ve elekler sabit şasi üzerinde kullanılabildiği gibi yol standartlarının izin verdiği ölçüde mobil şasi üzerine de adapte edilebilmektedir.


Mobil Yıkama Eleme Ünitesi Teknik Özellikleri

Özellik/Specification UMSYE
Bunker hacmi / Hooper Volume (m³) 7
Titreşimli Elek / Vibrating Screen (mm) 1200 X 3000 x 3
Besleme bantı / Feeding Conveyor (mm) 600 X 8000
Ürün bantları / Product Conveyor (mm) 500 X 4000 – 3 Adet/ea
Alt bant / Discharge Conveyor (mm) 600 X5000
A Ölçüsü / Dimension A (mm) 9800
B Ölçüsü / Dimension B (mm) 3800
C Ölçüsü /  Dimension C (mm) 1850